Jak zrobić doniczkę ?

Wielu ogrodników lubi dekorować swoje zielone przestrzenie kapryśnymi akcentami. Dlaczego by nie dodać kilka uroczych ludzików z doniczek do swojej przestrzeni zewnętrznej? Kwiaty doniczkowe są tak łatwe i zabawne w wykonaniu, że będziesz chciał wykonać wiele wersji tego projektu z dziećmi w wieku 8 lat lub starszymi. Kiedy już zrozumiesz proces budowy, możesz w mgnieniu oka ulepić glinianego kwiatka doniczkowego.

Rozmiary doniczek, które polecamy do tego projektu są tylko sugestiami. Możesz użyć dowolnego rozmiaru doniczki i zrobić projekt tak duży lub tak mały, jak tylko chcesz. Chociaż możesz wykonać ten projekt z plastikowymi doniczkami, najlepiej jest użyć doniczek z terakoty. Terra-cotta jest porowatym materiałem, do którego farba dobrze się przykleja.

Mniejsze doniczki będą rękami i nogami, a większe będą korpusem i głową, więc pomaluj je odpowiednio. Jeśli masz nadmiar pociągnięć pędzla, być może trzeba będzie malować dwie warstwy, aby uzyskać gładką powierzchnię. Pozwól farbie wyschnąć, a następnie uszczelnij ją kilkoma cienkimi warstwami przezroczystego uszczelniacza akrylowego.

Umieść małą doniczkę na stole do góry nogami. Wytnij kawałek sznurka makramowego o długości około 3 stóp i przeprowadź go przez otwór drenażowy w doniczce. Zawiąż węzeł na końcu sznurka makramowego wewnątrz doniczki, upewniając się, że węzeł jest większy niż rozmiar otworu drenażowego. Pociągnij sznurek z węzłem do góry, aż węzeł będzie równo z dnem wewnętrznej części doniczki. Powtórz czynność z drugą małą doniczką.

Weź koniec sznurka makramowego, który przechodzi przez małą doniczkę (stronę, która nie jest zawiązana) i przeprowadź go przez otwór odpływowy na odwróconej większej doniczce, która reprezentuje ciało osoby z doniczką. Będziesz teraz miał sznurek biegnący w górę przez ramię i w dół do otworu drenażowego doniczki, zerkając na dole. To samo zrób z drugim „ramieniem”.

Weź niewiązany sznurek, który wychodzi z dołu doniczki i przeciągnij go do otworu odpływowego odwróconej doniczki, która przedstawia nogę osoby w doniczce.

Zawiąż węzeł i pociągnij sznurek tak, aby był równo z wewnętrznym otworem odpływowym mniejszej doniczki, która reprezentuje nogę. Pociągnij za rękę i nogę, aby wyrównać je względem ciała. Powtórz po drugiej stronie.

Umieść osobę w doniczce w swoim ogrodzie, a następnie przymocuj głowę. Możesz umieścić głowę bezpośrednio na ciele bez klejenia i wypełnić ją ziemią i kwiatami. Jeśli jednak chcesz, aby głowa była bardziej bezpieczna, przyklej ją do ciała. Wybierz kilka ładnych roślin lub kwiatów, które będą reprezentować włosy osoby w doniczce i posadź je tak, jak w przypadku zwykłej doniczki.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *