Jak zbudować ogrodzenie ?

Taśma miernicza biegnąca długi układ ogrodzenia.
Sprawdź lokalne kody i wytyczne stowarzyszenia właścicieli domów, które mogą regulować styl, rozmiar i umiejscowienie ogrodzenia. Kody mogą również określać wymagania dotyczące otworów na słupki.


Określić, czy pozwolenie jest konieczne.
Poznaj swoje linie własności, i omówić swoje plany z sąsiadami wzdłuż proponowanej linii ogrodzenia.
Określić układ, który pozwoli Ci korzystać z pełnych pikiet na rogach.
Zaplanować lokalizacje słupków bramy. Pikety bramy powinny być zlicowane z wewnętrznymi powierzchniami słupków. Zaplanować rozmiar bramy w celu zastosowania pełnych pikiet.
Za pomocą papieru graficznego narysować plan ogrodzenia. Należy zwrócić uwagę na lokalizacje słupków i bramy. Niektóre miasta mogą wymagać tego planu dla zatwierdzonego pozwolenia na budowę.
Rozważmy sprzęt bramy. Każdy zestaw przywiązuje inaczej, i trzeba będzie wziąć to pod uwagę do rozstawu słupków bramy.
Znajdź pomocnika. Będziesz potrzebował dodatkowego zestawu rąk do tego projektu.

Montaż drewnianego ogrodzenia Shadowbox
Ilustracja płotu skrzyniowego.
Poniższe instrukcje pokazują, jak zbudować ogrodzenie prywatności DIY. To ogrodzenie shadowbox ma pikety na przemian po każdej stronie, oferując trochę prywatności, ale pozwalając spojrzeć przez płot pod kątem. Solidne ogrodzenie ma wszystkie pikiety przymocowane ciasno razem tylko na zewnątrz, blokując widoki i oferując całkowitą prywatność.

Ten komponent-built ogrodzenia, gdzie można dołączyć pikety indywidualnie, a nie w wstępnie zmontowanych paneli, będzie używać 6-stopowe pikety, które są 5-1/2 cala szerokości. Odstęp między pikami będzie wynosił 3-1/2 cala. Pikety po przeciwnej stronie ustawią się w linii nad odstępem 3-1/2 cala, tworząc efekt skrzynki na cienie.

Do rozplanowania ogrodzenia należy użyć sznurka i listew. Umieść listwy tuż za miejscem, gdzie będą znajdować się narożniki ogrodzenia i przeprowadź między nimi sznurki. Trzymaj sznurki w odległości 6 cali od linii nieruchomości.

Sznurki pomogą Ci ustawić słupki w linii. Deski tarasowe pozwalają na łatwą regulację sznurków. Aby uzyskać więcej informacji na temat desek tarasowych, obejrzyj Making and Using Batter Boards.

Wykopać otwory na wymiar. Niektóre przepisy mogą wymagać, aby głębokość otworów była poniżej linii mrozu – poziomu, na którym woda w glebie zwykle zamarza – aby zapobiec osuwaniu się ziemi (gdy ziemia wypycha słupki) podczas mrozu. Linie mrozu różnią się w zależności od regionu. Średnica otworu na słupek jest zwykle około 3 razy większa od szerokości słupka.

W przypadku otworów obok domu należy użyć łopaty, koparki do otworów na słupki i drążka do kopania.
Na terenach otwartych warto rozważyć użycie świdra elektrycznego, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Zobacz nasz przewodnik zakupu Power Auger ziemi, aby dowiedzieć się, jak wybrać jeden dla projektu instalacji ogrodzenia. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, i oglądać Jak korzystać z Power Auger dla wskazówek.

Dla tego ogrodzenia, z 6-stopowych pikiet, dolna krawędź górnych szyn będzie 5 stóp, 4-1/2 cala nad ziemią. Górna krawędź dolnych szyn powinna znajdować się około 9-1/2 cala nad ziemią. Wskaż miejsca dolnych krawędzi górnych szyn i górnych krawędzi dolnych szyn, aby ułatwić dostrzeżenie znaków podczas ustawiania szyn.

Zmierz pomiędzy górną i dolną szyną, aby określić położenie środkowej szyny. Położenie szyn nie musi być dokładne, ale ustaw je blisko siebie, aby uzyskać najlepszy wygląd.

Górny sznurek
Kobieta prowadząca sznurek murarski wzdłuż gwoździa umieszczonego w górnej części pikiety ogrodzeniowej.
Zainstalować narożne pikiety na żądanej wysokości i wbić gwóźdź w górną część każdej pikiety.
Poprowadź sznurek między gwoździami.
Wyrównać wierzchołki pozostałych pikiet ze sznurkiem, i nie naciskać na sznurek podczas instalacji.
Ten proces działa najlepiej w miejscach, gdzie nachylenie nie zmienia się zbytnio.
Alternatywnie można użyć sznurka przywiązanego na żądanym poziomie do dolnej części palików.
Prowadnica 2 na 4
Mężczyzna umieszczając piket ogrodzenia na szczycie złomu kawałek tarcicy umieszczonej na ziemi.
Ustaw 2 przez 4 na jego twarzy, aby użyć go jako 1-1/2-calowy przewodnik wzdłuż dna.
Ustaw każdy piket na desce, jak instalujesz wzdłuż zbocza.
Ta metoda jest przydatna w miejscach, gdzie nachylenie jest nierówne i często się zmienia.

Rozpocząć od instalacji pikiet po zewnętrznej stronie ogrodzenia. Zaczynając od narożnika, ustawić pierwszą pikę na sztachetach, utrzymując ją w jednej płaszczyźnie z końcami sztachet. Użyj metody 2by-4 powyżej, aby umieścić go na właściwej wysokości. Zabezpieczyć pikietę za pomocą gwoździarki pneumatycznej, zszywacza pneumatycznego lub wiertarki, wbijając po dwa elementy złączne na każdej szynie.

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem zakupu gwoździarki/ pistoletu do gwoździ, aby dowiedzieć się więcej o wyborze i użytkowaniu gwoździarki.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *