Wiedeń – co warto zobaczyć ?

Stolica Austrii jest domem dla prawie jednej trzeciej mieszkańców kraju i jest jego głównym miastem. To metropolitalne miasto jest siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych i stanowi główny ośrodek kultury, gospodarki i polityki Austrii. Wiedeń, znany na całym świecie pod wieloma nazwami, takimi jak Miasto Muzyki czy Miasto Marzeń, posiada wiele wspaniałych historycznych budynków, ogrodów i lokali.

Pałac Schönbrunn

Pałac Schonbrunn, stojący od 1600 roku i pełniący ważną rolę kulturalną w Austrii, jest kolosalną budowlą z 1441 pomieszczeniami i kompleksem, który jest główną atrakcją turystyczną Wiednia.

Przez wiele lat rezydowali tu Habsburgowie, a w pałacu urodzili się także cesarze Austrii.

Sam pałac jest ogromnym budynkiem zaprojektowanym w stylu barokowym z symetrycznym budynkiem głównym, który posiada setki okien i posągów na dachu.

Wewnątrz pałacu znajduje się szereg pokoi, wszystkie w pełni umeblowane i urządzone w oryginalnym stylu – można wybrać się na wycieczkę po pokojach i podziwiać wystawne umeblowanie oraz zobaczyć, jak żyła austriacka rodzina królewska.

Pałac Hofburg

Pałac Hofburg jest kolejnym ogromnym kompleksem pałacowym, który jest hołdem dla potęgi i wpływów dynastii Habsburgów i służył jako główny pałac zimowy dla władców Austro-Węgier przez setki lat.

Dziś w kompleksie mieszczą się biura prezydenta Austrii i służy jako baza prezydencka.

Od czasu ich powstania w XIII wieku budynki przeszły wiele rozbudów, z których najbardziej imponującym jest bajeczny półokrągły Neue Burg.

Zwiedzający mogą podziwiać piękno i styl barokowej architektury, wybrać się na wycieczkę po cesarskich apartamentach lub odwiedzić jedno ze szczegółowych muzeów na terenie kompleksu.

Katedra św.

Ta monolityczna budowla stoi dumnie na placu Stephensplatz i od momentu wybudowania jest najważniejszym kościołem Wiednia i Austrii.

Piękno tego budynku jest niezaprzeczalne, a jego ogromna wieża dominuje nad panoramą Wiednia i jest najwyższą wieżą kościelną w Austrii.

Szczepana emanuje przepychem – od romańskiego i gotyckiego wystroju zewnętrznego, po dominującą spiczastą wieżę i misternie zdobiony główny dach z setkami kolorowych dachówek tworzących intrygujący wzór.

Wewnątrz kościoła znajduje się łącznie 18 ołtarzy, kilka mniejszych kaplic, a nawet kilka grobowców i katakumb.

Wiedeńskie Muzeum Historii Naturalnej

Mieszczące się w wyrafinowanym kompleksie pałacowym, typowym dla historycznej architektury Wiednia, Muzeum Historii Naturalnej posiada ogromną kolekcję minerałów, kamieni szlachetnych, meteorytów, skamielin, szkieletów zwierząt, eksponatów różnych owadów i ssaków, a nawet kilka taksydermii wymarłych gatunków.

Zbiory muzeum liczące ponad 30 milionów obiektów należą do najważniejszych w Europie i ciągle przybywają do nich nowe eksponaty.

W tym fascynującym miejscu znajduje się również cyfrowe planetarium, w którym można obejrzeć intrygujące filmy o Ziemi i jej rozwoju.

Zarówno dorośli, jak i dzieci będą zachwyceni ilością informacji i oszałamiającymi ekspozycjami w tym epickim muzeum.

Park Rozrywki Prater

Czy może być przyjemniejszy sposób na poznanie Wiednia niż pełen zabawy dzień w parku rozrywki Prater? Wiener Prater Park był niegdyś terenem łowieckim, który przekształcił się w przestrzeń publiczną, gdzie znajdowały się stoiska z jedzeniem i małe stragany z rozrywką, a obecnie mieści się tu imponujący park rozrywki, do którego wstęp jest bezpłatny (płaci się natomiast za poszczególne przejażdżki). Wewnątrz parku znajduje się mnóstwo przejażdżek i straganów, w tym ogromny diabelski młyn, zderzaki, karuzele i przyprawiające o dreszcze rollercoastery.

Są też takie rzeczy jak strzelnice, wystawa woskowych dzieł i kolejka lekka, aby zapewnić Ci rozrywkę.

Jeśli przejażdżki i dreszczyk emocji nie są dla Ciebie, w parku znajduje się kilka restauracji i kawiarni, w których można usiąść i cieszyć się scenerią.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *