Sukienki studniówkowe

Styczeń i luty to czas balów studniówkowych. To bardzo ważny czas dla maturzystów, którzy za sto dni podejdą do egzaminu dojrzałości. Dlatego też nic dziwnego, że tego dnia każdy chce wyglądać wyjątkowo. To dzień, w którym chcemy olśnić wszystkich. W związku z tym wybór sukienki może być trudny. Czy wziąć pod uwagę względy praktyczne? A może postawić na błysk i niecodzienność? Podpowiadamy!

Studniówkę mamy tylko raz!

Studniówkę (przynajmniej w większości przypadków) mamy tylko raz, w związku z tym nic dziwnego, że czujemy wyjątkowość tego balu. Dlatego jeśli mamy ochotę na cekiny, kryształy i błysk – nie powstrzymuj się. Oczywiście, to bardzo prawdopodobne, że taka sukienka nie nada się na żadną inna okazję, ale czy na pewno? Taki element garderoby można wykorzystać na imprezach karnawałowych, sylwestrowych czy weselach.

Dodatkowo takie bardzo zdobione sukienki są zdecydowanie głównym punktem stylizacji – jeśli sukienka jest błyszcząca, ma dużo elementów, to nie potrzebna jest już biżuteria. Wystarczy dobrać torebkę i buty – i gotowe.

To taka impreza, na której warto posłuchać się w pełni swojego gustu i pragnień. Chcemy olśnić wszystkich i nie ma w tym zupełnie niczego złego. Sukienki studniówkowe zdecydowanie mogą być niezwykłe.

Retro Cię wyróżni

Jesteś miłośniczą retro? Podobają ci się sukienki z lat 50, rękawiczki, perły? Dlaczego nie! Z pewnością sukienką w retro stylu wyróżni cię na tle innych. Dodatkowo może być bardzo elegancja i przydać się także na innych okazjach. Sukienki a la Audrey Hepburn są niezwykle stylowe i świetnie dopełnią twoją szafę.

Proste sukienki do ciekawych dodatków

Jeśli chcesz podejść do tego praktycznie i mieć sukienkę, która nada się nie tylko na ten jeden ważny dzień, możesz kupić prostą sukienkę i postawić na ciekawe dodatki. Czarna sukienka o klasycznym kroku pozwala na widowiskowe kolie czy kolczyki. A może tiara we włosach? Ciekawe, nietypowe buty? Wszystko może stać się idealnym dopełnieniem stroju. Z kolei taka uniwersalna sukienka na pewno przyda się później do wielu innych okazji.

Sukienka jest dla ciebie

Choć to oczywiste, że takiego dnia chcemy się podobać, pamiętajmy, że najważniejsi jesteśmy my. Jeśli marzymy o retrosukience, ale obawiamy się opinii innych, warto zastanowić się, czy jest ona ważniejsza od tego, czego naprawdę chcemy. To my mamy czuć się dobrze i tak będzie jeśli nałożymy coś, czego naprawdę chcemy – bez względu na to, czy chcemy nałożyć coś szałowego, czy postawić na zupełnie prosty, a nie elegancki strój.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *