Jak piłować paznokcie ?

Aby utrzymać zdrowy wygląd paznokci można je opiłowywać w domu. Mogą Państwo mieć kształtne i mocne paznokcie używając odpowiedniego pilnika do paznokci, wybierając odpowiedni kształt paznokci i opiłowując je we właściwych pozycjach i kierunkach.

Umyj ręce. Przed przystąpieniem do opiłowywania paznokci należy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem, aby pozbyć się z nich wszelkich błon i olejków, które mogą przeszkadzać w opiłowywaniu.

Dokładnie osusz dłonie. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że twoje ręce i paznokcie są suche. Płyn może odwodnić paznokcie i sprawić, że będą one bardziej podatne na złamania podczas opiłowywania.

Wybierz pilnik do paznokci. Chociaż istnieje kilka rodzajów pilników do paznokci, które możesz wybrać, szmergiel jest zarówno niedrogi jak i skuteczny. Staraj się używać pilnika o miękkiej ziarnistości około 180-200, aby krawędzie nie wyglądały szorstko lub niechlujnie.[3] Jeśli chcesz użyć osobnego pilnika do wykończenia paznokci, wybierz taki o wysokiej ziarnistości, około 300-600, aby uzyskać najbardziej gładkie krawędzie.[4]
Gruboziarnisty pilnik o ziarnistości 80-100 powinien być używany tylko do paznokci akrylowych. Jeśli użyjesz ich do paznokci naturalnych, spowodują one ich rozdwajanie.
Unikaj pilników metalowych ponieważ one również mogą uszkodzić Twoje naturalne paznokcie.[5]
Pilniki szklane lub kryształowe są bardzo skuteczne i można je łatwo umyć w zmywarce.

Zdecyduj się na kształt swoich paznokci. Istnieje wiele kształtów paznokci do wyboru, ale najbardziej podstawowe kształty to owalny, kwadratowy i migdałowy. Decyzja o tym jaki kształt chcesz wybrać zależy od tego jakie są Twoje preferencje i jaki rodzaj paznokci posiadasz.
Paznokcie w kształcie owalnym są świetnym kształtem do odrastania i pielęgnacji paznokci. Jest on najbardziej funkcjonalny ponieważ w tym kształcie paznokcie będą najmniej podatne na złamania. Paznokcie w kształcie owalnym są symetrycznie okrągłe na czubku. Ten typ paznokci daje wydłużony, kobiecy wygląd[7].
Paznokcie w kształcie kwadratu są świetną deklaracją i dobrze sprawdzają się u osób z długimi paznokciami. Kwadratowy kształt jest wynikiem opiłowania paznokcia na całej jego długości.
Paznokcie w kształcie migdałów nadają palcom smuklejszy wygląd. Kształt ten naśladuje krzywiznę u podstawy paznokcia.[8]
Masz krótkie paznokcie, które nie mogą być kształtowane? To nic wielkiego. Wykorzystaj to, co masz do dyspozycji i codziennie wieczorem nakładaj na nie olejek do skórek, aby pomóc im urosnąć i umożliwić nadanie kształtu w przyszłości.

Obetnij paznokcie zanim zaczniesz. Jeśli twoje paznokcie są dłuższe, przytnij je, biorąc pod uwagę kształt paznokcia, jaki chcesz uzyskać.[10]
Jeśli na przykład chcesz mieć paznokcie w kształcie kwadratu, nie powinnaś ich zbytnio obcinać, jeśli w ogóle, ponieważ paznokcie w kształcie kwadratu wymagają dłuższych paznokci.
Jeśli chcesz mieć paznokcie w kształcie owalnym możesz je obciąć nieco krócej. Pamiętaj jednak o tym aby paznokcie były obcięte w tym owalnym kształcie.
Jeśli chcesz mieć paznokcie w kształcie migdałów, obetnij bardziej boki paznokci niż ich czubki.

Trzymaj pilnik równolegle do boku paznokcia. Rozpoczynając opiłowywanie paznokci trzymaj pilnik równolegle do boku paznokcia. Zapobiegnie to łamaniu się paznokci.
Pamiętaj aby nie wbijać pilnika zbyt głęboko w bok paznokcia. Jeśli to zrobisz, możesz sprawić, że paznokcie będą bardziej podatne na złamania.

Pilnik należy opiłowywać przesuwając się od boku paznokcia do jego środka. Ważne jest aby pilnikować paznokieć od boku do środka w jednym kierunku wykonując płynne ruchy. Dzięki temu paznokieć będzie gładki, a nie poszarpany.[12].
Nigdy nie należy „piłować” paznokci tam i z powrotem pilnikiem do paznokci. Spowoduje to złuszczanie i łamanie się paznokci.

Pilnik należy trzymać płasko przy czubku paznokcia. Podczas opiłowywania paznokci od boku do środka, pilnik należy zawsze trzymać prostopadle do czubka paznokcia. Zapobiegnie to osłabieniu paznokcia podczas opiłowywania[13].
Opiłowywanie paznokci pod kątem od góry może spowodować ich ścieńczenie.
Jeśli twoje paznokcie są już cienkie, trzymaj pilnik płasko przy paznokciu, przechylając go tak, aby spiłować paznokieć nieco od spodu.

Zakończ opiłowywanie trzymając pilnik równolegle do drugiej strony paznokcia. Przesuń pilnik z pozycji prostopadłej do czubka paznokcia na przeciwną stronę paznokcia, od której zaczynałeś. Upewnij się, że trzymasz pilnik równolegle do boku paznokcia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *