Jak malować brwi ?

Brwi stanowią oprawę twarzy i są ważną częścią sposobu, w jaki wyrażamy emocje. Z tego powodu, subtelne zmiany w ich kształcie i kolorze mogą drastycznie wpłynąć na czyjś wygląd. Niezależnie od tego, jaki jest Twój powód, dla którego chcesz narysować brwi, istnieje wiele różnych technik, których możesz użyć, aby osiągnąć idealny wygląd!

Przygotuj swoje płótno. Przed nałożeniem jakiegokolwiek makijażu, Twoja twarz powinna być oczyszczona, nawilżona i osuszona. Jeśli nosisz pełny makijaż, upewnij się, że następujące kroki zostały zakończone przed rozpoczęciem brwi:
Zacznij od nałożenia warstwy podkładu pod makijaż. Podkład zapobiegnie rozmazywaniu się makijażu i sprawi, że będzie się on dłużej utrzymywał. Jest to niezwykle ważne, gdy próbujesz zachować iluzję naturalnych brwi na gołej skórze.
Nałóż gąbką lekką warstwę podkładu. Następnie nałóż korektor na wszystkie problematyczne miejsca, które chcesz zatuszować. Dobrze wymieszaj podkład z podkładem za pomocą gąbki do makijażu lub opuszków palców.
Wiele osób używa tylko bronzera lub tylko różu do policzków, ale jeśli używasz obu tych kosmetyków, zacznij od bronzera. Gdy te elementy są już gotowe, możesz przejść do rysowania brwi.

Nanieś półprzezroczysty puder na obszar brwi. Puder pomoże Ci utrwalić podkład i korektor. Pomoże Ci również upewnić się, że Twoja skóra jest miła i sucha. Jeżeli podczas rysowania brwi będzie zbyt dużo wilgoci, brwi mogą zacząć się osypywać.
Nałóż sporą ilość pudru za pomocą pędzelka do pudru. Odczekaj około 5 minut, a następnie usuń jego nadmiar.

Zmieszaj ze sobą czarny i brązowy cień do powiek, tak aby jak najbardziej pasowały do Twojego aktualnego koloru włosów. Tej mieszanki użyjesz do narysowania podstawy brwi. Połączenie czerni z jednym lub kilkoma odcieniami brązu wygląda najbardziej naturalnie. Odrobina czarnego pudru w mieszance z jasnym brązem sprawi, że jaśniejszy odcień będzie wyglądał bardziej przekonująco, natomiast odrobina brązu złagodzi surowość czystej czerni.
Unikaj błyszczących lub metalicznych cieni do powiek. Mogą one wyglądać ładnie wokół oczu, ale nie będą wyglądały naturalnie na brwiach.
Jeżeli masz rude włosy, możesz dodać do tej mieszanki trochę czerwonego cienia do powiek.
Unikaj stosowania czarnego cienia do powiek, nawet jeżeli masz czarne włosy. Będzie on wyglądał zbyt surowo na Twojej twarzy. Wybierz raczej ciemny popielaty lub ciemnobrązowy odcień.

Utwórz podstawowy kształt za pomocą mieszanki cieni do powiek. Użyj małego, skośnego pędzelka do makijażu, aby uformować podstawę brwi. Użyj swojego grzbietu brwi jako przewodnika dla kształtu brwi. Oddalenie się od grzbietu brwi sprawi, że będą one wyglądały mniej realistycznie. W przeciwnym razie, możesz eksperymentować z różnymi kształtami zanim zdecydujesz, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.
Jeśli nie masz wystarczająco małego pędzelka do makijażu, możesz zamiast niego użyć wacika.

Użyj ołówka, aby dodać pojedyncze „włoski”. Użyj czarno-brązowego ołówka do brwi naostrzonego na drobny punkt. Narysuj małe kreski od dołu konturu brwi w kierunku od nosa. Kilka zabłąkanych „włosków”, które nie pokrywają się idealnie z konturem brwi sprawi, że Twoje brwi nie będą wyglądały zbyt perfekcyjnie i będą bardziej przypominały prawdziwe brwi.
Jeżeli masz jasne brwi lub rude włosy, brązowa kredka może wyglądać bardziej naturalnie. Unikaj używania czegokolwiek zbyt ciemnego, gdyż będzie to wyglądało sztucznie.
Ponownie naostrz ołówek tak często, jak to konieczne, aby utrzymać punkt ładny i ostry.

Pędzlem na cienką warstwę lakieru kosmetycznego lub uszczelniacza nad nowymi brwiami. Uszczelniacz będzie utrzymać rysowane na brwi smugę darmo dla maksymalnie 24 godzin.
Jeśli stwierdzisz, że sealant nadaje brwiom zbyt wiele połysku, dodaj jeszcze jeden pyłek półprzezroczystego pudru. Puder zmatowi i usunie połysk.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *